Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Pirmdiena, 2015.11.23. 10:11

Vidusskolas posma latviešu valodas un literatūras skolotāju pieredzes apmaiņas seminārs „Darbs ar tekstu”

Prasme izteikties latviski ir cieši saistīta ar katra cilvēka vispārējo valodas prasmes līmeni, bet galvenais nosacījums ir un paliek uzrakstītā teksta saprotamība un nepārprotamība.

Tātad šodien vidusskolēnam ir jāmācās strādāt ar tekstu, ir jāapgūst iemaņas to analizēt un rakstiski izklāstīt savas domas, ievērojot visas pareizrakstības normas.

Darbs ar tekstu ir iekļauts arī latviešu valodas centralizētajā eksāmenā 12. klasei. Pagājušā gada eksāmena rezultāti rāda, ka tieši viszemāko novērtējumu Latvijā skolēni ieguvuši eksāmena 2. daļā, kas saistīta ar teksta izpratni. Droši vien daudzi skolotāji, ieraugot vērtējumu, uzdeva sev jautājumu – kāpēc rezultāti ir tieši tādi, kas nav izdarīts un kas vēl būtu jāizdara.

Arī mūsu skolotājas Ilona Bohāne un Santa Lukaševiča mēģināja rast atbildes uz šiem jautājumiem seminārā „Darbs ar tekstu” (kā veiksmīgāk sagatavot 12. klases CE latviešu valodā 2. daļai). Seminārs notika 19. novembrī un to apmeklēja 22 skolotājas, kuras mūsu pilsētas 12. klašu skolēniem māca latviešu valodu.

Semināra mērķis bija iepazīstināt klātesošos ar dažāda veida izstrādnēm, kas varētu palīdzēt skolēniem nostiprināt zināšanas, strādājot ar tekstu. Tā kā eksāmenos uzdevumu formulējumi un struktūra ik pa laikam mainās, skolotājas izstrādāja uzdevumus, kas skolēniem liek uzmanīgi izlasīt uzdevuma nosacījumus un tikai tad ķerties klāt uzdevumu izpildei.

Gribētos, lai šāda veida semināru novadīšana kļūtu par tradīciju. Stāstot par savu darbu un visiem kopā diskutējot, mēs  nonākam pie virziena, kurā mums visiem jāstrādā. Mūsdienu skolēns un latviešu valodas eksāmena prasības neļauj skolotājam nolaist rokas, bet aicina arvien meklēt veiksmīgus risinājumus.

Latviešu valodas un literatūras skolotāja S.Lukaševiča

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs