Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Svētdiena, 2018.05.27. 20:05

VIENMĒR ZAĻŠ, VIENMĒR ZILS

 

Tieši tā sauc starptautisku vizuālās mākslas konkursu, kuru katru gadu organizē Polija. Katru otro gadu konkurss tiek veltīts dažādām grafikas tehnikām un arī šogad bija grafikas gads. Konkursa nolikums paredzēja, ka šogad tēma ir brīva, bet darbi i jāveido ne lielāki kā 70x100cm un tikai estampa (iespiedgrafikas) tehnikās – linogriezums, oforts, kologrāfija, monotīpija, gravīra u.c.

Neskatoties uz maniem piedāvājumiem palīdzēt materiālu ziņā un vilinošo brīvo tēmu, audzēkņu atsaucība bija necerēti maza. Piedalīties piekrita trīs drosminieki – audzēkņi no vidusskolas posma: Ņikita Mališevs (10.a), Vita Petrova (10a) un Aleksandra Požarska (12.a).

Grūtākais darba posms bija idejas, skices izstrāde un piemērotas izpildījuma tehnikas izvēle. Tehnikas izvēles ziņā mēs, diemžēl, bijām ļoti ierobežoti, jo lielākā daļa estampa tehniku ir materiāli dārgas un prasa speciālu aprīkojumu, kura mums nav. Izvēlējāmies gravīru un monotīpiju kā pieejamākos mūsu iespējām. Gravīrai izmantojām sienu apdarei paredzētu plānu, smalkgraudainu putuplasta paneli, kurā ar smalku, asu priekšmetu tika iespiests, jeb iegrebts zīmējums. Pēc tam gatavo klišeju ar stingra gumijas rullīša palīdzību noklāj ar speciālu grafikas darbiem paredzētu krāsu. Klišeju novietojot un vienmērīgi piespiežot pie papīra, iegūst novilkumu, kurā iegravētās līnijas paliek baltas. Darba veidošanai monotīpijas tehnikā ar rullīti plānā kārtā noklāj krāsu uz stikla, novieto uz krāsas papīra lapu ar uz tās jau iepriekš sagatavotu zīmējumu un ar pildspalvu vēlreiz pārzīmē to. Attēls tiek iegūts, pildspalvai piespiežot papīru pie krāsas.   Veidojot monotīpiju ir jābūt ļoti uzmanīgam, jo nekas cits, izņemot pildspalvu, nedrīkst piespiesties papīram, citādi darbs var tikt sabojāts.
Vita un Ņikita savus darbus veidoja putuplasta gravīras tehnikās, bet Aleksandra apvienoja abas tehnikas – gravīru un monotīpiju.
Paldies visiem trīs māksliniekiem par ieguldīto laiku un pūlēm! Man prieks, ka paveicāt šo nebūt ne vienkāršo darbu!

Vēlu veiksmi!

Vizuālās mākslas skolotājs Edgars

 

Lapa aktualizēta Sestdiena, 2018.06.02. 20:06

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs