Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Ceturtdiena, 2017.03.09. 20:03

Ziņas no Skolēnu Parlamenta

Ziņas no Skolēnu Parlamenta

Laiks modināt pavasari!

Tradicionāli februāris mūsu skolā ir Skolēnu parlamenta palīdzības mēnesis klases audzinātajam, tāpēc klasēs tika organizētas klases stundas ar Skolēnu parlamenta līdzdalību.
Klases stundas “Sveiks, pavasari!” notika 3.-6.klasēs pagājušās nedēļas laikā un tika veltītas ziemas aiziešanai  un pavasara sagaidīšanai – Meteņiem.
Parlamenta dalībnieki bija sagatavojuši prezentāciju par Meteņiem, pastāstīja par to, ka Meteņu dienai ir jautrs raksturs. Meteni visi gaida ar prieku, jo ziema iet uz beigām un tuvojas pavasaris. Skolēni pastāstīja arī par Meteņu tradīcijām un ticējumiem. Tika noorganizēts arī neliels koncerts.
Programmas nobeigumā 1.,3.-6.klašu skolēni piedalījās akcijā “Laimes pogas meklēšana” – katrs skolēns atnesa pogu un pielīmēja to uz stenda, veidojot saulīti. Gaidīsim pavasari ar mūsu pogu saulīti un cerēsim, ka izveidotās saulītes pogu stariņi modinās dabu no ziemas miega.

Skolēnu Parlamenta spēle “Es un ES”

Lai piedalītos konkursā, kuru izsludināja Euroscola (pēc 11.a klases iniciatīvas), skolēnu parlamenta aktīvs Georģijs Jefimovs, Darja Podberecka, Guntārs Konušs 11.a, Anna Gobovska 10.a, Elīna Domoracka, Vita Petrova 9.a, A.Rumjanceva 8.b izveidoja spēli “Es un ES”, kas veltīta Eiropas Savienībai un Eiropas Parlamenta darbam. Mūsu spēlē piedalījās 5.-11.klašu skolēni. Savas spēles “Es un ES” parlamenta dalībnieki jau novadīja klases stundās. Tas bija Skolēnu parlamenta spēles 1. posms. Tika izveidota prezentācija par Eiropas Savienību un Eiropas Parlamenta darbu. Skolēniem tika piedāvāta viktorīna un katras klases skolēni, kuri labi atbildēja uz to jautājumiem, izveidoja komandu. 9. martā notiks izloze, kur katras klases komandas pārstāvis izvēlēsies savu maršrutu (valsts saraksts un uzdevumi), ar kuru komanda virtuāli dosies ceļojumā uz Strasbūru uz Eiroparlamentu.
Aprīlī notiks spēles 5.-6.kl., 7.-8.kl. un 10.,11. klašu skolēniem.

Hologrāfijas mākslas izstādes apmeklēšana.

6. martā Skolēnu parlamenta dalībnieki apmeklēja Hologrāfijas mākslas izstādi “Gaismas Maģija” Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā, kur varēja vērot atstarojošas hologrammas no Sanktpēterburgas. Izstādes eksponāti ir optiskas zinātnes sasniegumi hologrāfijas jomā, kas ļauj ieraudzīt telpisku optisku objektu kopijas, kas ir attēlotas uz plānām stikla plāksnēm. Izstāde nosacīti ir iedalāma septiņās daļās: portreti, dzīvnieki, Ermitāžas eksponātu attēli (Skifu zelts), Pētera I Kunstkameras attēli, mākslas un reklāmu hologrammas.
 Cienījamie skolēni, pedagogi, vecāki, tuvojas brīvdienas, tāpēc izmantojiet šo laiku, lai apmeklētu izstādi!  

Direktora vietniece audzināšanas jomā Albīna Strikova

Lapa aktualizēta Piektdiena, 2017.03.10. 12:03

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs