Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Pirmdiena, 2022.05.23. 08:05

“MINECRAFT SKOLĀ”

 

Mācību priekšmetā Dizains un Tehnoloģijas skolēni tika sadalīti 2 grupās. Notika lomu spēle – pasūtītājs – izpildītājs. Tā kā vienā priekšmetā apvienojas gan dizains, gan tehnoloģijas, tika nolemts maksimāli piesaistīt skolēnu uzmanību un ieinteresēt mācību procesā. Pusgada tēma bija eksterjers, līdz ar to datorspēle Minecraft pilnībā atbilst tēmai un pateicoties šai spēlei var gūt maksimālu skolēna uzmanību uzdevumam.

Sadaloties grupās, skolēni iejutās divām lomās – pasūtītājs un izpildītājs. Pēc pasūtījuma saņemšanas, grupas sāka plāna realizēšanas etapu.

Kad plāns tika izveidots un saskaņots ar pasūtītāju, tika sastādīta izmaksu tāme, pēc tās akceptēšanas, sākās plāna adoptācija Minecraft spēles videi un mērogam. Tāmē tika izmantotas reālas cenas, kas uz doto brīdi ir tirgū ( pētot tirgus cenas, guva papildus iemaņas meklēšanā, salīdzināšanā un celtniecības tehniskās specifikācijās ).

Kad plāns tika adoptēts, sākas projekta realizēšana – izglītojamo visgaidītākā daļa.

Pēc gatavā eksterjera realizēšanas Mincraft vidē, tika izveidota planšete, kurā attēlota visa darba gaita etapos, kā arī neliels ieskats izveidotajā projektā. Papildus planšetei tika izveidots video, kurā redzams viss , kas tika uzbūvēts izdalītajā teritorijā.

Šāda veida uzdevums skolēnam ļauj izpausties, fantazēt un rīkoties pārdomāti.

Kopumā šajā priekšmetā (10 – 11 klases) tika izskatītas 4 apakštēmas – interjera dizains, grafiskais dizains, modes dizains un eksterjers. Katrā no apakšpunktiem bija darbs grupās un lomu spēle, kas ļauj skolēnam iejusties dažādās vietās – gan pasūtītājs, gan izpildītājs. Šādi pasniedzot audzēkņiem mācību vielu, viņi attīsta komunikācijas prasmes, mācās analizēt un secināt, rast kompromisus konfliktu risināšanā un plānot finanses.

Dotos projektus izstrādāja 10 klases skolēni, skolotāja Māra Strautmaļa vadībā.

 

 

 

 

 

 

Lapa aktualizēta Pirmdiena, 2022.05.23. 09:05

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.