Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Trešdiena, 2022.04.20. 08:04

3D printeri ienāk skolas nodarbībās

Pirms 10 gadiem 3D drukāšanu patiesi izmantoja tikai profesionāļi vai augstākās izglītības iestādes. Tad tos sāka izmantot profesionālās vidējās izglītības iestādes, bet šobrīd printerus izmanto jau dažādu izglītības līmeņu iestādes. Tagad bērniem ir pieejamas nodarbības, kurās viņi apgūst 3D modelēšanas pamatus.

3D drukāšana ir lēts un ātrs veids, kā iegūt nelielu skaitu oriģinālu plastikāta objektu līdz 20 cm diametrā un 20 cm augstumā. Piemēram, matemātikas un fizikas modeļus vai detaļas, kuras tehniskajā grafikā ir uzrasētas un izdrukājot taustāmas. Šādi veidoti objekti palīdz veidot izpratni par telpiskumu, redzēt kļūdas, ja tādas ir radušās aprēķinos vai rasējumā. Materiāli, ar kuriem strādā printeris, ir PLA plastikāts, PET, naftas produkts ABS, neilons un citi. Plastikāts tiek kausēts un klāts slāni pa slānim. Printeris pa slāņiem zīmē objektu, kā noteikts izvēlētajā programmā, līdz tiek izdrukāts vēlamais objekts.

Šogad, sākot jauno mācību gadu, Latvijā tika ieviesti jauni mācību priekšmeti “Inženierzinības” un “Dizains un tehnoloģijas”, kuros septītās klases skolēniem ir jāapgūst 3D modelēšana un drukāšanas prasmes. Skolēniem ir iespēja padziļināt zināšanas un prasmes 3D izdrukas pilna cikla nodrošināšanai, kas ietver sevī 3D modeļa veidošanas metožu un rīku apskatu, 3D modeļa sagatavošanu izdrukai un 3D printera uzbūves principus.

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.