Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Otrdiena, 2021.11.02. 13:11

7. b klases ĶIRBJU PASAULE .

 

 

Attālinātas mācības, karantīna , mājsēde,…. beidzot, skolēnu brīvlaiks! Ko darīt brīvlaikā? Atpūsties? Bet nebijām pārāk noslogoti, jo uz skolu nestaigājām, spilgtu emociju arī nebija daudz. Nolēmām radoši pastrādāt mājās kopā ar savām ģimenēm, lai samazinātu stresu un uzlabotu mājas gaisotni!

Oktobra beigās Eiropas valstīs parasti svin Helovīnu, bet mums Latvijā ir skaisti rudens svētki Miķeļi un Mārtiņi, kur ķirbis arī ir viens no spilgtākajiem simboliem.

Miķeļdienas tirdziņos ķirbji ir neatņemama rudens piedāvājuma sastāvdaļa, un, kā zināms, tiek uzskatīti par veselīgiem un noderīgiem organisma attīrīšanā un stiprināšanā. Neraugoties uz šīm praktiskajām lietošanas iespējām, ķirbji izceļas arī ar īpašu mākslinieciski noderīgu funkciju, tiem ir dažādas formas un krāsas un tos var rotāt izgrebjot. Tāpēc rudens tumšākajā laikā oktobra beigās, ķirbjiem tiek iedota īpaša loma, vienu vakaru gadā pārvērsties par gaismas lukturiem un izrotāt mūsu mājokļus.

Kā jau bija minēts, šī bija skolēnu brīvdienu nedēļa. Lai tās noslēgums neviestu skumjas, 7.b klase nolēma celt godā latviskās tradīcijas un rīkoja ķirbju izstādi „Ķirbju pasaule” padlet vietnē.

Izstādē piedalījās ne tikai 7.b klases skolēni un viņu vecāki, bet arī ķirbji no dažādiem Latvijas novadiem (atbrauca no vecmāmiņas laukiem), kā arī no citām Eiropas valstīm, jo tika nopirkti mūsu veikalos. Varam teikt kā 7.b klasē notika starptautiskā izstāde J.

Izstādes uzdevums bija - izgrebt ķirbjus un izdomāt tiem vārdus, kā arī būt kopā ar savu ģimeni, radoši un jauki pavadīt laiku. Pēc tam, latviešu valodas stundās skolēni aprakstīja ķirbjus-varoņus, stāstīja un fantazēja par viņu dzīvi, balstoties uz ķirbju ārējā izskata.

Lai visiem radošs un jēgpilns šis rudens!

Informāciju sagatavoja 7.b klases audzinātāja

 

 

Lapa aktualizēta Otrdiena, 2021.11.02. 13:11

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.