Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Ceturtdiena, 2021.10.21. 08:10

Angļu valodas olimpiāde vidusskolas skolēniem

Kad skolēnam ir pa spēkam klases un mājas darbi angļu valodā, kā arī diagnosticējošie un pārbaudes darbi, pienāk brīdis izmēģināt savus spēkus olimpiādē, pasākumā, kurā viens vienīgais punktiņš var izrādīties noteicošs un ļaut izrauties uzvarētāju rindā...

„Vai tu piekrīti izmēģināt savus spēkus skolas olimpiādē?” – dzird vidusskolas skolēns no savas angļu valodas skolotājas. Atbildot „Jā!”, skolēns uzņemas atbildību par sagatavošanas periodu un uzrāda nopietnu attieksmi pret sadarbību ar skolotāju. Šī gada olimpiādes tematika ir saistīta ar jēdzienu „sustainability”, kas tiek tulkots kā „ilgtspējīgums”. Šo jēdzienu attiecina uz noturīgām parādībām dabā, arī ražošanā, tautsaimniecībā, kas saglabājusies, turpināsies, pārsniedzot vairāku paaudžu mūžu. Ņemot vērā minētās tematikas specifiskumu, skolēniem tika piedāvāti dažāda veida uzdevumi, kas ļāva pārbaudīt gan angļu valodas, gan starppriekšmetu zināšanas. Piemēram, klausīšanās uzdevumā ar nosaukumu „Piedzīvojumi mūžamežā” tika runāts par jaguāru izzūšanas draudiem un esošajām iespējām to novērst. Vienā no lasīšanas uzdevumiem tika aprakstīta problēma, kas skar aktuālo jautājumu par grabažām kosmosā un to potenciālajiem draudiem. Kopumā skolēni izpildīja divus lasīšanas uzdevumus, klausīšanās uzdevumu un trīs valodas lietošanas uzdevumus.

Pēc rezultātiem, pirmās trīs vietas izcīnīja Krasavins Iļja (12.a klase), Petroviča Natālija (11.a klase), Jekaterina Bļinova (11.a klase) un Dmitrijs Kiseļovs (12.a klase). Sveicam uzvarētājus un sirsnīgi atbalstam viņus nākamajā posmā, pilsētas olimpiādē. Milzīgu PALDIES sakam skolēnu pedagoģēm Jadvigai Vasiļonokai, Tatjanai Jarinovskai un Ludmilai Iļiško, kas sniedz atbalstu un palīdzību.

Informāciju sagatavoja angļu valodas skolotājas Nataļja Matovnikova un Kristina Govorkova  

    

 

Lapa aktualizēta Ceturtdiena, 2021.10.21. 10:10

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.