Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Piektdiena, 2022.06.03. 10:06

Ekskursija pa maršrutu: Daugavpils-Koknese-Skrīveri

30.05. agri no rīta, piepildījuši mugursomas ar sviestmaizēm, limonādi un dažādiem saldumiem, neaizmirstot arī par jauku garastāvokli, 6.a un 6.b klases skolēni devās ekskursijā uz Koknesi un Skrīveriem.

Pirmā pieturvieta bija Kokneses parks, kuram ir jau vairāk nekā 100 gadu. Parkā ir daudz celiņu, kas ved gar koka skulptūrām. Parkā redzējām arī simtgadīgus kokus. Izgājuši cauri parkam, nonācām pie Kokneses pilsdrupām. Pils tika celta jau 13.gadsimtā, bet šodien te ir saglabājušās iespaidīgas drupas. Gids mums pastāstīja interesantas leģendas, kas saistītas ar šo vietu. Uzzinājām, ka tagad šeit notiek dažādi konkursi un masu pasākumi.

Tad devāmies braucienā ar kuteri ‘’Vigante’’. Tas ir neliels kuģītis, pie stūres ir kapteinis, kurš zina ļoti aizraujošus stāstus. Mums bija iespēja apskatīt turienes skaistos dabas skatus.

Tad mūsu ceļojums turpinājās Skrīveru saldējuma fabrikā. Pavārs-konditors pastāstīja par uzņēmuma vēsturi, par dažādiem saldējuma veidiem un to gatavošanas īpatnībām. Un, protams, visus uzcienāja ar garšīgu saldējumu.

Mājas visi atgriezās noguruši, bet lieliskā garastāvoklī un ar spilgtiem iespaidiem. Urā! Vasara!

T.Jarinovska

L.Kozinda

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.