Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Ceturtdiena, 2022.04.07. 14:04

Literārs pasākums Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrā

2022.g.februārī Daugavpils pilsētas vidusskolēni saņēma uzaicinājumu piedalīties konkursā „Great American Authors. Alan Gratz”, kurš tika veltīts amerikāņu rakstnieka Alana Gratza daiļdarbam “Refugee” un ko izsludināja Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrs sadarbībā ar Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldi.

Tā kā konkursa sasniedzamie rezultāti pilnīgi saskanēja ar jauniešu (un skolotājas!) vēlmi attīstīt lasītprasmi angļu valodā, tajā ar prieku piedalījās mūsu skolas 11.a klases skolnieces Jekaterina Bļinova un Diāna Vanoviča.

Konkursa gaitā bija jāizlasa Alana Gratza grāmata “Refugee”. 5.aprīlī notika noslēguma pasākums renovētajā ASV Informācijas centrā, kur visi konkursa dalībnieki tika sadalīti grupās, lai runātu par grāmatas varoņiem, sižetu un atspoguļotajiem motīviem. Ar visiem uzdevumiem mūsu jaunietes veiksmīgi tika galā un dalījās savos iespaidos.

Diāna stāsta par grāmatu:

“Refugee” ir grāmata par trim bērniem, vecumā no 11 līdz 13 gadiem, kuri ir kļuvuši par briesmīgu, no viņiem neatkarīgu apstākļu upuriem. Lai izdzīvotu, viņiem ir jākļūst par bēgļiem un jāmeklē glābiņš citās valstīs, jāsaskaras ar dažādām grūtībām savā ceļā un netaisnību, diemžēl šiem bērniem nācās agri pieaugt. Šī grāmata ir balstīta uz reāliem notikumiem, faktiem un varoņiem, tā rāda reālās problēmas, ar kurām saskaras bēgļi, un šīs problēmas ir pat šodien, mēs redzam, kā bērni cieš šajos sarežģītajos apstākļos un kā tas ietekmē viņu turpmāko dzīvi. Manuprāt, šī grāmata ir jāizlasa visiem jauniešiem, lai iemācītos toleranci, cienītu citus cilvēkus, kuri bēg no savām valstīm, un saprastu, kādas šausmas viņi ir izgājuši. Viņi ir zaudējuši savas ģimenes, naudu, mājokli, lai sasniegtu drošu vietu un iegūtu tādas pamatlietas kā ūdens, ēdiens, siltums... Šie cilvēki ir ļoti spēcīgi, un viņi sāk savu dzīvi no jauna.

Jekaterina vēsta par 5.aprīļa pasākumu:

On April, the 5th we visited the USA Information Center in Central Library, being the first project group to see it after renovation. The activities included introduction to new people, group project to create and present a poster, quiz and discussion. Everyone was engaged in the process and we made some new friends after all! It was fun!

Cerams, ka mūsu meitenēm piedalīšanās šajā konkursā ir noderīga pieredze gan valodas apgūšanas, gan savas personības izaugsmes ziņā un vēl viens solis pretī briedumam.

Informāciju sagatavoja angļu valodas skolotāja Ludmila Iļiško.

Lapa aktualizēta Ceturtdiena, 2022.04.07. 16:04

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.