Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Piektdiena, 2021.06.04. 17:06

Mēs lepojamies ar savām sporta tradīcijām

Beidzot ir galā celtniecības darbi Daugavpils 15.vidusskolas sporta zālē, un mēs, sporta skolotāji, ar nepacietību gaidām mūsu skolēnu atgriešanos šajā skaistajā, mājīgajā un profesionālajā vietā.

Sporta stundām mūsu skolā ir svarīga nozīme. Pirmkārt, tās palīdz viegli tikt galā ar fizisko un morālo slodzi, ar kuru saskaramies mēs visi.

Otrkārt, sports dod treniņu mūsu muskuļiem, asinsrites sistēmai, dod spēku un izturību organismam. Tas pozitīvi darbojas uz imunitāti, veselības stāvokli, palīdz saglabāt jaunību un skaistumu, darba spējas un aktīvu dzīvesveidu ilgus, ilgus gadus.

Treškārt, mūsu skolā ir visi nepieciešamie apstākļi, lai nodarbotos ar sportu. Mums ir jauna, mūsdienīgi aprīkota sporta zāle, kur darbojas dažādas sporta sekcijas un pulciņi. Te ir bērnu un jauniešu basketbola bāzes skola. Pie skolas ir lielisks stadions ar skrejceliņiem, ir bedre tāllēkšanai, futbola, volejbola un basketbola laukumi. Tāpat skolā ir mūsdienīga trenažieru zāle, kura tiek izmantota sporta stundām.

Skolā liela uzmanība tiek pievērsta skolēnu, vecāku un skolotāju veselībai. Visi aktīvi piedalās dažādos sporta pasākumos. Skolā regulāri notiek Veselības dienas un nedēļas, dažādi sporta svētki.

2018.gada jūnijā mūsu skolai tika dota lieliska iespēja piedalīties basketbola sporta nometnē ASV Teksasas štata pilsētā San-Antonio. Šī programma paredzēta sportistiem- apmeklētājiem, to organizē ASV Valsts departaments, tajā piedalās 9.-11.klašu skolēni, kuri nodarbojas ar basketbolu.

Mūsu skolai ir vairāk nekā 200 kausu, kas iegūti dažāda līmeņa sacensībās – apmēram 100 pilsētas sacensību kausi un tikpat daudz Latgales līmeņa sacensību kausi.  

Mūsu skola ir ieguvusi 7 kausus Latvijas čempionātā basketbolā skolām. Jaunieši ir ieguvuši 2.vietu Latvijas jaunatnes basketbola līgas sacensībās. Ir daudz godalgotu vietu valsts līmenī volejbolā un vieglatlētikā.

Mēs lepojamies ar savām sporta tradīcijām. Daudzus gadus mūsu skola ieņem godalgotas vietas sporta sacensībās novada līmenī. Tās ir sacensības futbolā, tautas bumbā, stafetes. Visā skolas pastāvēšanas laikā skolēni ir ieguvuši ļoti daudz balvu. Ir pārsteidzoša viņu vēlme cīnīties par līderu pozīcijām dažādās sacensībās.

Bet tas viss neizdotos bez skolotāju palīdzības, tāpēc gribas pieminēt mūsu pirmos sporta skolotājus, kuri, būdami īsti profesionāļi savā darbā, devuši lielu ieguldījumu 15.vidusskolas sporta dzīvē. Tie ir J.Jaunušāns, N.Bartulis, S.Komrasa, N.Bite, L.Makarova. Viņi bija pirmie mūsu skolā, kas, izmantojot savas zināšanas un pieredzi, ieaudzināja bērnos mīlestību pret dažādiem sporta veidiem, kā slēpošanu, vingrošanu, volejbolu, futbolu, basketbolu, vieglatlētiku. Liels paldies viņiem par darbu, mēs to vienmēr atceramies un novērtējam. Viņu darbu pārņēma un tagad godam turpina divi skolotāji – Inga Demidenko un Ivans Bogdanovičs, kas ar savu pedagoģisko pieredzi (20 un 34 gadi), aktivitāti un nelokāmo pārliecību turpina saglabāt skolas sporta tradīcijas.

Mēs lepojamies ar skolēniem, kuri ar saviem panākumiem liek skanēt mūsu skolas vārdam!

Paldies visiem, kas uzdāvināja mums tādu skaistu, mājīgu un profesionālu sporta zāli!

Materiālu sagatavoja: sporta skolotāja Inga Demidenko

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.