Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Pirmdiena, 2022.06.20. 10:06

Vasaras darbs skolā

Vasara noteikti ir laimīgs laiks bērniem. Daudzi dodas brīvdienas uz citām valstīm vai ilgstoši pavada laiku ar ģimeni un draugiem un atpūšas no mācībās.

Bet ir arī skolēni, kuri vēl nav atvadījušies no skolas. Tie ir pusaudži, kuri ieguva mūsu skolas nodrošināto vasaras darbu uz divām nedēļām. Darba laiks bija no 9:00 līdz 13:00. Skola nodrošināja mūs ar daudziem darba veidiem.

Mēs veicām aptauju ar šiem skolēniem par darbu vasaras laikā un uzzinājām, kāds darbs visvairāk patika pusaudžiem. Lielāka daļa pusaudžu atbildēja, ka viņiem visvairāk patīk darbs skolas telpās : drēbju skapju tīrīšana, kāpņu un sienas mazgāšana. 9 pusaudži atbildēja, ka visvairāk viņiem patīk palīdzēt skolotājiem un bibliotekāram. Vismazāk viņiem patīk tīrīt bruģi skolas pagalmā. Skolniece Sofija atbildēja, ka viņai visvairāk patīk darbs arā, kad visi strādāja kopā, jo tas bija jautrāk un viens otram varēja palīdzēt.

             Atbilde uz jautājumu “Kā pusaudži vēlas tērēt savu naudu? ”Daudzi aptaujātie skolēni atbildēja, ka saņemto algu uzreiz netērēs, bet gan krās savai nākotnei vai turpinās krāt. 8 atbildēja, ka tērēs savu algu mācībām, pašattīstībai, savām vajadzībām. 2 atbildēja, ka savu naudu atdos tērēt savai ģimenei.

             Uz jautājumu ‘’ Vai šis „projekts” pamudināja jūs gūt turpmākos ienākumus, kādu darbu jūs varētu darīt? ‘’, lielākā daļa aptaujāto atbildēja, ka noteikti vēlētos atkal strādāt vasaras darbu, jo tā var nopelnīt un iegūt pieredzi. Pusaudži gribēja strādāt skolā, veikalā, slimnīcā, Marka Rotko muzejā, kafejnīcā. Alīna atbildēja : “Vēlos strādāt, pārdodot uz ielas saldējumu, cukura vati un citus dažādus našķus. “

Protams, vasaras darbs ir laba iespēja nopelnīt naudu ar saviem spēkiem, kā arī ļoti noderīga dzīves pieredze, veids, kā sazināties ar vienaudžiem un palīdzēt sev un radiniekiem.

Karolina Trošičeva, 7.a klase

                                                                                

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.