Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Pirmdiena, 2013.03.18. 12:03

Bez valodas mēs esam kā zivs

Bez valodas mēs esam kā zivs bez ūdens, eksistēt nespējīgi un domāt nevarīgi. Valoda ir saprašana, dzīvespasaule un vēsture

    Valodā slēpjas milzīgs spēks, un, ja šo spēku liek lietā, tiek paveikt darbs, kurš sniedz gandarījumu un pozitīvas emocijas. Čakli 14. martā pastrādāja pilsētas mazākumtautību skolu 10. klašu skolēni, kurus valoda vienoja kopā pasākumā „Valoda atver acis uz pasauli”. Daugavpils 15. vidusskolas aktu zālē bija sapulcējušās  9 komandas no dažādām pilsētas skolām. Šoreiz valodas pēcpusdienai bija vairāk izzinošs raksturs, jo valoda skolēniem lika izstaigāt Daugavpils novada nozīmīgākās vietas, ielūkoties pagājušā gada būtiskākajās sadzīves un kultūras norisēs Latvijā, atsaukt atmiņā lietas, kuras gadu gaitā ir kļuvušas par Latvijas valsts nozīmīgu kultūras sastāvdaļu.
Uzdevumi ar mūziku un videofragmentiem padarīja šo pasākumu krāšņāku un atraktīvāku. Izvērtējuma lapās skolēni tieši šos uzdevumus novērtēja kā veiksmīgākos un visinteresantākos. Šādi pasākumi ir lieliska iespēja ne tikai uzzināt ko jaunu, bet arī tuvāk iepazīt savus klasesbiedrus, mācēt strādāt komandā, izjust sacensību gaisotni un gūt pozitīvas emocijas.
No 9 pilsētas skolām 3 komandas pārliecinoši izvirzījās līderos. Te jāmin Daugavpils Krievu vidusskola – licejs, kura kopvērtējumā ieguva 1. vietu, J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzija ieguva 2. vietu un Daugavpils 13. vidusskola – 3. vietu. Lielu paldies sakām arī visām pārējām skolām: Daugavpils 16. vidusskolai, J. Raiņa Daugavpils 6. vidusskolai, Daugavpils 10. vidusskolai, Daugavpils 17. vidusskolai, Daugavpils Centra vidusskolai un Daugavpils 15. vidusskolai.
Arī nākamajā gadā gaidīsim 10. klašu skolēnus savā skolā un valoda būs tā, kas mūs vienos atkal kopīgā pasākumā.

Informāciju apkopoja latv. val. sk. Santa Lukaševiča
 

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs