Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Trešdiena, 2016.03.23. 13:03

Mūzika patiešām ir visas cilvēces kopīgā, savstarpējā valoda.

Mūzika šī gada 22. martā aicināja kopā sanākt pilsētas 10. klašu skolēnus, lai piedalītos Daugavpils 15. vidusskolas organizētajā pēcpusdienā – konkursā “R.Paula devums Latvijas kultūras dzīvē”.

Ja pagājušajā gadā Latvijā tika daudzināts Raiņa un Aspazijas vārds, tad šajā gadā mēs atzinīgus vārdus veltām komponistam Raimondam Paulam, kurš devis lielu ieguldījumu Latvijas mūzikas dzīvē.
Ja konkurss tiek veltīts cilvēkam, kura dzīve saistīta ar mūziku, tad šai pasākumā noteikti jāskan mūzikai. Arī mūsu pasākumā daudzi konkursi bija saistīti ar mūziku – dziesmām, kurām R.Pauls komponējis mūziku. Starp konkursiem skolēniem bija iespēja iegūt papildpunktus, atbildot uz jautājumiem, kas saistīti ar R.Paula daiļrades faktiem.

Priecājamies, ka šis pasākums bija plaši apmeklēts, un tajā piedalījās skolēni no 10 pilsētas skolām. Patīkami atkal bija redzēt Daugavpils 13., 16., 17., 3., 10., Centra vidusskolas, J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas skolēnus, kuri ciemojas pie mums gandrīz katru gadu. Priecājamies, ka šogad mūsu pulkam pievienojušies PIKC “Daugavpils Būvniecības tehnikuma” un PIKC “Daugavpils Tehnikuma”, S.Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas skolēni.   
Mūzikas gaisotnē, mūzikas skaņās aizritēja šis pasākums. Grūtāki uzdevumi mijās ar vieglākiem uzdevumiem.

Pasākumā 3 skolas ar savām zināšanām tomēr izcēlās uz pārējo skolu fona. 1. vietas ieguvēji šoreiz bija PIKC “Daugavpils Būvniecības tehnikuma” skolēnu komanda, 2. vietu konkursā ieguva S.Broka Daugavpils mūzikas vidusskolas skolēnu komanda un 3. vietas ieguvēji – Daugavpils 10. vidusskolas skolēnu komanda.
Kādā intervijā R. Pauls atzīst, ka mūzika attīra dvēseli. Tāpēc mēs ceram, ka šis pasākums visiem dalībniekiem bija ne tikai izzinošs, bet sniedza arī emocionālu baudu.

Paldies visiem par atbalstu un jauko gaisotni! Lai izdevies mācību gada noslēgums!

Informāciju apkopoja latviešu val. skol. S.Lukaševiča

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.