Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Trešdiena, 2017.04.12. 12:04

ZPD konferences 2. posms

6. aprīlī notika Daugavpils 15. vidusskolas 10. klases skolēnu zinātniski pētniecisku darbu konferences 2. posms.

Šājā pasākumā savus zinātniskos darbus prezentēja Sergejs Rudenko, Juliana Teļežņikova un Jeļizaveta Koļesnika. Skolas konferences ir lieliska iespēja uzlabot savas uzstāšanas iemaņas, aprobēt savus zinātniskos darbus, uzklausīt ieteikumus un padomus, un, atbildot uz auditorijas jautājumiem, rodas plašāka izpratne par sava pētījuma tēmu.

Šoreiz skolēnu darbu tēmas tika pārstāvētās ar ļoti dažādām nozarēm: bioloģija, psiholoģija un cittautu (krievu) valodniecība. Darbi atrodas dažādās izstrādes stadijās un daudziem no tiem ir nepieciešami uzlabojumi un papildinājumi. Tomēr Sergeja Rudenko darbs jau tika iesniegts Austrumlatvijas 1.atklātājā reģionālajā skolēnu zinātniskajā konferencē Rēzeknē. Julianas Teļežņikovas darbs tiks paplašināts, lai piedalītos Latgales skolu audzēkņu radošo un zinātnisko darbu konkursā „Krievu valoda, literatūra un kultūra: skats no 21. gadsimta”, kuru rīko Daugavpils Universitātes Rusistikas un slāvistikas katedra, Krievu valodas un kultūras centrs un Krievijas Federācijas Ģenerālais Konsulāts Daugavpilī.

Mūsdienās aizvien vairāk tiek uzsvērta pētniecības loma. Spēja pašam plānot pētījumu un kritiski novērtēt iegūtos rezultātus ir viena no nepieciešamajām iemaņām profesionālajā darbībā. Pamatus šīm iemaņām var (un vēlams) iegūt vidusskolā. Tāpēc, gribētos atgādināt skolēniem un vecākiem, ka kvalitatīvu zinātniski pētniecisko darbu izstrāde ir pakāpenisks process, kurā jāiegulda daudz laika un pacietības. Sakarā ar to zinātniski pētnieciso darbu rakstīšanu ir nepieciešams uzsākt savlaicīgi.

Informāciju sagatavoja: Vanda Gibovska

Bilžu Galerija

View the embedded image gallery online at:
https://vsk15.lv/zpd-konferences-2-posms#sigProId190baa9add

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs